תפריט

ניקוי חלונות – איך לעשות את זה כמו המקצוענים?

ניקוי חלונות - איך לעשות את זה כמו המקצוענים.

ניקיונם של כל החלונות בבית הוא נושא מהותי בניקיון הדירה. כל מי שנכנס לדירה רואה באופן מידי את החלונות וכשהם מלאים באבק, המראה אינו נעים.

ניקוי חלונות 

כדי לבצע כראוי ניקוי חלונות בכל היקף הבית יש לבצע כמה פעולות:

  • להוריד את החלונות בזהירות מהמסילות ולנקות אותם בצורה של שתי וערב על כל הזכוכיות הפנימיות והמסגרת של כל אחד מהחלונות. לאחר הסרת האבק, מומלץ להשתמש בחומר ניקוי על מטלית לחה ולעבור שוב בזהירות על פני כל המשטח כמה וכמה פעמים עד שכולו יהיה נקי למשעי. 
  • בדרך זו מפרקים את כל החלונות בבית ומנקים אותם אחד אחרי השני.
  • השלב הבא הוא ניקיון יסודי של התריסים. עוברים על כל השלבים באמצעות מטלית לחה וחומר ניקוי כיוון שמצטבר על כל שלב הרבה מאד אבק וגם פיח אם הדירה ממוקמת בסמוך לכביש ראשי שנוסעות בו מכוניות רבות.
  • לאחר מכן מנקים את כל המסילות בהתחלה באמצעות שואב אבק ולאחר מכן באמצעות מטלית עם חומר ניקוי.
  • כשהמסילות יבשות, אפשר להחזיר את החלונות למקומם. 
  • אם מדובר בחלונות שהצטברה עליהם כמות גדולה במיוחד של אבק כיוון שלא ניקו את החלונות במשך תקפה ארוכה וקשה להסיר את הלכלוך, משתמשים במכשיר ייעודי המתיז מים בלחץ גבוה אשר מצליח ברוב המקרים להסיר את הלכלוך הבעייתי.

ניקוי חלונות חיצוניים בבניינים גבוהים

במבנים גבוהים קיים צורך לבצע ניקוי חלונות מצידם החיצוני החלונות קולטים הרבה מאד אבק, חול במיוחד אם הבניין ממוקם בסמוך לחוף הים או לאתרי בנייה וגם לכלוך קשה כמו לשלשת של ציפורים ויונים.

השיטה הנוחה ביותר לביצוע משימה זו, היא באמצעות סנפלינג. עובדים שעברו הכשרה והם בעלי תעודת גולש, מסוגלים לנקות את החלונות בכל היקף המבנה.

הם רותמים את עצמם באמצעות חבלים ייעודיים אשר מחוברים לנקודת עגינה מבוטנת בגג הבניין. לאחר שמנהל הצוות מוודא שהאבטחה של החבלים תקינה אצל כל אחד מהעובדים, הם יורדים אט אט מהגג לקומה העליונה ומתחילים לנקות. 

כל אחד מהם יושב על מנשא ומנקה באמצעות מטליות, מים, כריות קרצוף, חומרי ניקוי ומגבים את המשטח של כל חלון לאורכו ולרוחבו. בסיום ניקיון של כל חלון, הוא עובר לחלון הבא וכך הוא מבצע ניקוי חלונות בכל היקף הבניין. 

אפשרות נוספת היא הורדת במה יציבה שגם היא מעוגנת לנקודת האחיזה על הגג. העובדים עומדים על במה זו וכך הם מנקים כל חלון. חומרי הניקוי וכל הציוד הנדרש נמצא על הבמה באופן בטיחותי וכך הם עוברים מחלון לחלון ומקומה לקומה כדי להשלים את ניקוי חלונות בכל המבנה.