תפריט

עוברים דירה? אולי כדאי לחשוב על חידוש אמבטיה לפני כן

אחד הצעדים היותר מרגשים שאנו עושים בחיים, לפחות פעם אחת הוא מעבר דירה. שאלות רבות לצד חששות עולות בתקופה זו כמו למשל איך יהיו השכנים, האם הילדים יסתגלו בקלות לבית הספר או הגן החדשים, איך תהיה הסביבה החדשה וכמובן עולות גם שאלות לגבי עיצוב, תכנון והלבשת הבית.

איזה סלון לקנות, איך נבחר את חדר השינה ועוד. אחד החללים שמשפיעים מאוד על האווירה בבית ועל התחושה שנוצרת בו הוא חדר האמבטיה והשירותים. זה המקום הראשון אליו אנו מגיעים כשאנו מתעוררים מהשינה והמקום האחרון לפני הכניסה למיטה לתוך שנת הלילה ולכן תחושה טובה בחדר האמבטיה, אולי כזו אפילו המזכירה לנו קצת בית מלון מפנק, תורמת לאנרגיות טובות לאורך כל היום.

אם גם אתם עוברים דירה בתקופה הקרובה, אולי כדאי לחשוב על חידוש אמבטיות לפני כן…

איך מחדשים את חדר האמבטיה?

ובכן, זה מאוד תלוי בתקציב שיש לכם והאם אתם רוצים להחליף רק דברים בסיסיים כדי לשדרג מעט את המראה או לעשות ממש שיפוץ הכולל החלפה של חיפויים וקרמיקות, מקלחון או אמבטיה חדשים, אסלה ושאר אביזרים. במידה ואתם רוצים לעשות חידוש בלבד, תוכלו להיעזר במעצב או מעצבת פנים או אפילו לקבל רעיונות דרך גלישה ברשת או עיון במגזינים, אך במידה ואתם רוצים לעשות שיפוץ קצת יותר מסיבי, כן כדאי לשלב בין מעצבת שתסייע לכם במיקום הדברים מחדש ויצירת האווירה הרצויה לצד התאמת לתקציב יחד עם שיפוצניק או קבלן שיפוצים שיבצע את החזון בפועל.

5 מנצחים טיפים לחידוש חדר האמבטיה

  1. אל תוותרו על חידוש הרובה – אם אין באפשרותכם להחליף את כל הקרמיקה בחדר האמבטיה, השקיעו בחידוש הרובה שמחברת בין כל האריחים. חידוש הרובה יעניק לאמבטיה מראה נקי, חדש וימנע חדירה של מים.
  2. חדשו את הארונות – החלפה או חידוש של הארונות בחדר האמבטיה ירעננו לגמרי את מראה החלל. בנוסף, ככל שהזמן עובר לארונות יש נטייה להתנפח, כתוצאה ממגע במים ולחות. אם אתם לא יכולים להחליף את כל הארונות, תוכלו פשוט לצבוע אותם ולהחליף רק את הידיות. ניתן גם להיעזר בטפטים.
  3. הסירו את העובש והכתמים שהצטברו – זה הזמן לניקיון פסח. אקנומיקה וחומרי ניקוי חזקים המיועדים לקרמיקות, מקלחונים וחדר האמבטיה באופן כללי יעשו עבודה מצוינת. ניקיון אמבטיות ומקלחונים יסודי יכניס אור וצבע לחלל מבלי להחליף כמעט שום דבר.
  4. השקיעו בתאורה – מומלץ לשלב 2 נקודות חשמל בחדר האמבטיה כאשר האחת ממוקמת ממש במרכז התקרה והשניה מעל השידה של הכיור.
  5. מקסמו את אזור הרחצה – מקלחון רחב הופך את חדר האמבטיה לכייפי במיוחד, לכן כדאי לנצל את מירב המקום למטרה זו.