תפריט

חומרי ניקוי ירוקים – עד כמה הם באמת ירוקים?

חומרי ניקוי ירוקים – עד כמה הם באמת ירוקים?

עליית המודעות בנוגע לחשיבות השמירה על הסביבה הובילה לתהליכים ושינויים רבים, בין היתר, החלו אנשים רבים לרכוש חומרי ניקוי ירוקים. כאן עולה השאלה: "מה הם בעצם חומרי הניקוי הירוקים ובמה הם שונים מחומרי הניקוי ה"רגילים"?

התשובה לשאלה היא שתכשירי ניקוי ירוקים הם בעצם חומרי ניקוי שמורכבים אך ורק מחומרים טבעיים ומתכלים, החומרים הטבעיים הללו יכולים להיות למשל: צמחים או מינרלים והם לא יכילו חומרים רעילים שלא מתכלים. כמו כן, הם לא יהיו דליקים. 

העדפה של חומרי ניקוי ירוקים על פני חומרי ניקוי רגילים מסייעת בשמירה על בני הבית ועל הסביבה. חשיפה לחומרי ניקוי מסוימים יכולה לגרום למשל לגירויים בעיניים, בעיות במערכת הנשימה ועם חלוף הזמן להתפתח לבעיות קשות עוד יותר. מעבר לזאת, אנשים רגישים מאוד, נשים בהריון, קשישים וילדים נמצאים בסיכון גבוה ועלולים להיפגע מחשיפה לחומרי ניקוי שאינם ירוקים.

דוגמאות לחומרי ניקוי ידידותיים לסביבה

היום אפשר לרכוש מגוון סוגים של חומרי ניקוי ידידותיים לסביבה, כמו למשל: מנקה לאסלות, חומרי ניקוי לרצפות, מטליות לחות וסבון כלים. כמו כן, ניתן למצוא חומרי ניקוי ירוקים חזקים יותר שמיועדים לתעשייה, כמו למשל: מסיר אבנית ירוק ומסיר שומנים ירוק. 

לא תמיד חייבים לרכוש במכוון את המוצרים הירוקים, לפעמים ניתן להשתמש גם בחומרים שנמצאים בבית. במידה שמעוניינים להכין חומרי ניקוי ירוקים באופן עצמאי, אפשר להשתמש למשל במלח לימון ומים. ערבוב מלח לימון עם מים יאפשר לנו לנקות אבנית בצורה טובה. כמו כן, אפשר לבצע ניקיון באמצעות נייר טואלט שספוג במים וסבון ידידותי לסביבה. 

זהירות מהטעייה – האריזה ירוקה אך החומר כלל אינו ירוק

לצערנו, חלק מהיצרנים צובעים את אריזות חומרי הניקוי שהם מייצרים בצבע ירוק במטרה לגרום לצרכנים לחשוב שמדובר על חומרי ניקוי ירוקים, כאשר חומרי הניקוי אינם ידידותיים לסביבה. יצרנים שנוהגים כך מטעים את לקוחותיהם והדבר אסור לפי החוק.

 לפי חוק הגנת הצרכן, על כל יצרן להציג פירוט של חומרי היסוד שמרכיבים את המוצר המשווק. במידה שמדובר על מוצר שמכיל חומר מסוכן, על המוצר לעמוד בתקן ולהציג פירוט של ההרכב הכימי של החומר (הסכנות, הכמות וסמל שמעיד על כך שמדובר למשל על חומר דליק או רעיל). כמו כן, יש לשווק את החומר באריזה יציבה, אטומה ומוגנת – כך שילדים לא יוכלו לפתוח את המוצר.

לשמור על הניקיון עם חומרי ניקוי ידידותיים לסביבה

הכימיקלים שנמצאים בחומרי ניקוי מסוימים תורמים רבות לזיהום הסביבה, עובדה זו ידועה כבר לרבים מאתנו. באמצעות שימוש בחומרי ניקוי ירוקים אמיתיים יהיה ניתן להפחית את הזיהום בבית ובאזורים ציבוריים, לכן, אם אתם מחפשים חברה שמספקת שירותי ניקיון, חשוב שתוודאו שהיא אכן משתמשת בחומרי ניקוי ירוקים וידידותיים לסביבה.

במידה שתפנו אל החברה שלנו – "צח שירותי פוליש וניקיון", תוכלו להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות. חברת הניקיון שלנו קיימת מזה 24 שנים, צברה ניסיון נרחב בביצוע מגוון עבודות ניקיון עבור לקוחות שונים ומקפידה להשתמש בחומרי ניקוי ירוקים וידידותיים לסביבה שמחזיקים בתו תקן ובמכונות חדישות ומשוכללות.

בין מגוון שירותינו אנו מספקים שירותי ניקיון בתים פרטיים, דירות, משרדים ושטחים ציבוריים. כמו כן, אנו מבצעים ניקיון לאחר שיפוצים או לפני מעבר דירה ומתמחים בניקוי פוליש. 

במידה שתקבלו מאתנו שירות, תיהנו מקבלת יחס אישי, עבודה יעילה ומהירה, עמידה בזמנים ותוצאות מעולות. 

אתם מוזמנים ליצור קשר ולקבל מאתנו שירות מקצועי במועד שנוח לכם.