תפריט

ניקוי פרקטים מקצועי

ניקוי פרקטים מקצועי

הרבה מאוד אנשים בוחרים להתקין פרקטים בביתם. אחת הסיבות לכך היא שהפרקט ניחן במראה אסתטי ומעוצב והוא גורם לחלל להיראות חמים ומזמין. כמו כן, הפרקט מבודד קור ונעים לדרוך עליו.

מעניין לדעת שהפרקטים קיימים מזה שנים רבות – כבר מהמאה ה-16. בסוף המאה ה-16 הפכו רצפות הפרקט לפופולאריות ביותר ושיטות ההתקנה שפותחו הפכו את התקנת הפרקט לאומנות של ממש. בשנים אלו ובהמשך, היו רצפות הפרקט מיועדות רק למשפחות מלכותיות ועשירות, אבל לשמחתנו, היום ניתן למצוא את הפרקטים במגוון בתים ולא רק בבתים ששייכים לאנשים עשירים. 

פרקט מעץ ופרקט למינציה

חלק מהאנשים מעדיפים להתקין פרקט אמיתי (פרקט מעץ) בעוד אחרים מעדיפים להתקין פרקט למינציה. כמובן שיש הבדלים בין האפשרויות הללו. פרקט מעץ מלא מורכב מהרבה שכבות של עץ אמיתי באיכות גבוהה בעוד פרקט הלמינציה הוא פרקט זול יותר שמורכב מחומרים סינטטיים. כך או אחרת וכמו כל משטח אחר – גם את הפרקטים השונים יש לנקות. 

ניקוי פרקטים צריך להתבצע בהתאם לסוג הפרקט, לכן יש לבחור בחומר ניקוי ייעודי לפרקט הקיים ולבצע את העבודה בעדינות רבה. אם משווים בין פרקט מעץ ובין פרקט למינציה, ניתן לומר שקל יותר לנקות את פרקט הלמינציה מאשר את פרקט העץ, ולמרות זאת, גם את פרקט הלמינציה יש לנקות בעדינות.

אז איך מנקים פרקט למינציה?

את האבק שהצטבר על פרקט הלמינציה יש לנקות באמצעות שואב אבק או מטאטא, במידה שבוחרים במטאטא, חשוב להקפיד על כך שהמברשת תהיה רכה. לאחר שהאבק הוסר, רצוי לנגב את הפרקט עם מטלית לחה. 

יש להימנע משפיכה של מים ושימוש בחומרי ניקוי כימיים. כתמים שהצטברו על הפרקט ניתנים להסרה באמצעות מטלית לחה שספוגה במעט מאוד חומר ניקוי עדין, את החומר ניתן לרכוש בחנויות שמשווקות חומרים ייעודיים לפרקטים. 

איך מנקים פרקט עץ?

פרקט עץ יותקן ברוב המקרים לאחר שהוא צופה בשכבה של לכה או וקס וחשוב מאוד לחדש אותו מדי תקופה בת מספר שנים משום שעם חלוף השנים הוא עובר תהליך של שחיקה.

 חידוש פרקט מעץ מתבצע באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים לפרקטים. חידוש הפרקט נעשה בין היתר על ידי ליטוש ולפעמים שימוש בחומרי הספגה שבאמצעותם ניתן לאטום את הפרקט ובהמשך לצפות אותו. חשוב מאוד לבצע את עבודת הניקוי בזהירות רבה.

לנקות את הפרקט בצורה הטובה ביותר – הפרקט שלכם נראה כמו חדש

כפי שציינו – ניקוי פרקטים – בין אם מדובר על פרקט שעשוי מעץ ובין אם מדובר על פרקט למינציה, צריך להתבצע באמצעות חומרים ייעודיים, בעדינות ובזהירות. במידה שלא מבינים מספיק בתחום עלולים לגרום לנזקים.

אם אתם מעוניינים לגרום לפרקט שלכם להיראות כמו חדש, בלי להיאלץ לבצע את עבודת הניקיון בעצמכם ובלי לרכוש חומרים ומכשירים שעולים לא מעט כסף, אתם מוזמנים לפנות אל החברה שלנו – "צח שירותי פוליש וניקיון". החברה שלנו קיימת מזה 24 שנים שבמהלכן צברנו ניסיון נרחב בביצוע עבודות ניקיון שונות.

עובדי החברה החרוצים והמיומנים שלנו מתמחים בביצוע מגוון עבודות ניקיון, לרבות ניקוי פרקטים מסוגים שונים. עובדי החברה יגיעו אל ביתכם בזמן שנקבע מראש ויתחילו בעבודה באופן מידי ובלי לבזבז זמן. 

עובדי הניקיון יביאו עמם את כל המכשירים הנחוצים ואת חומרי הניקוי היעילים, הבטיחותיים והירוקים ויחסכו לכם את הצורך להתחיל לחפש את המכשירים והחומרים בעצמכם. 

מעוניינים לצור קשר ולקבל פרטים נוספים אודות שירותי החברה שלנו? נשמח לעמוד לשירותכם ולבצע את כל עבודות הניקיון הנחוצות לכם!