תפריט

להתחיל שנה בראש נקי – ניקיון בתים לראש השנה

להתחיל שנה בראש נקי - ניקיון בתים לראש השנה

לקראת תחילת השנה החדשה עוסקים בהתחדשות, רוכשים ציוד, בגדים ומזון לקראת חג תשרי. אחת המטלות החשובות בהיערכות לקראת החג היא ניקיון יסודי של כל פינות הבית.

ניקיון בתים לראש השנה

לקראת החג פרוסים צוותי העבודה של החברה ומבצעים ניקיון יסודי בבתיהם של הלקוחות. מנהלי התפעול קשובים לבקשות המיוחדות של כל לקוח בהתאם לצורך שלו לקראת החג וכך מתאימים את חלוקת העבודה באופן פרטני.

לקוחות הנוהגים לארח משפחות גדולות בחגים מבקשות לתת תשומת לב מיוחדת לניקיון המטבח, ולחדרים מסוימים שבהם ילונו בני המשפחה וכו'

העובדים המסורים מוכנים לכל משימה, הם מצוידים מראש בחומרי ניקוי בטיב מעולה, מטליות, מברשות וכל ציוד אחר כדי לבצע את העבודה ברמה גבוהה לשביעות רצונו של הלקוח.

ההיגיינה והניקיון הם צורך חשוב מאד בכל בית כדי למנוע היווצרות של חיידקים המובילים למחלות שונות שחלקן מסוכנות. העובדים מבצעים עבודות ניקיון וחיטוי בכל המקומות שבהם עלולים להצטבר חיידקים כמו במטבח, בשירותים ובמקלחות.

המשפחות דואגות להזמין מראש את צוותי הניקיון כיוון שלקראת החג לוח הזמנים עמוס וכבר קשה להשיג מועד פנוי.

שיטות העבודה של צוותי הניקיון

העובדים המנוסים מנקים באמצעות שואב אבק היונק היטב את כל הספות בסלון, המיטות בחדרים השונים וכל השטיחים בכל רחבי הבית. הפעולות הללו מוציאות כמות גדולה של אבק שהצטברה על הרהיטים ובין השכבות בכל השטיחים.

השלב הבא הוא ניקוי יסודי של כל החלונות הן בחלקם הפנימי והם בחלקם החיצוני כדי שאפשר יהיה ליהנות מהנוף ומכל מה שקורה מחוץ לדירה. מנקים את שלבי כל התריסים בסלון ובכל החדרים במיוחד בכל הפינות ומפנים את כל הלכלוך שמצטבר במסילות.

כל משקופי הדלתות זוכים לניקיון משמעותי ולאחר מכן מצחצחים גם את הדלתות ואת כל הידיות, האלמנטים והפרזולים בדלת הכניסה ובכל שאר הדלתות בחדרים ברחבי הבית.

ניקוי המטבח

המנקים מסירים ממשטחי השיש את כל החפצים כמו מוצרי חשמל קטנים ומנקים את כל המשטחים משאריות שומן ומזון באמצעות חומרי ניקוי וחיטוי, לאחר מכן מקרצפים את החזיתות של ארונות המטבח בחלקן החיצוני והפנימי את חזית המגירות, הברזים והציוד הנוסף הקיים במטבח. את הכיריים תנור האפייה, המיקרוגל והמקרר, צוות הניקיון מפרק לגורמים, מנקה כל אחד מהם בנפרד. מפרק את כל המדפים במקרר ודואג שכולם יהיו נקיים לחלוטין .

חדרי השירותים והרחצה

תשומת לב מיוחדת מוקדשת לחדרים הללו, מתבצעת פעולת ניקיון מסיבית כולל חיטוי של האסלות והניאגרות, האמבטיה, המקלחות והכיורים. מנקים בעזרת חומר המסיר אבנית את כל חלקי ודלתות המקלחונים. מנקים את הארונות, האביזרים וכל פריט אחר שקיים בחדרי הרחצה.

גם אריחי הקרמיקה הקיימים על גבי הקירות והרצפה זוכים לניקיון יסודי מאבק ומלכלוכים נוספים המצטברים עליהם.

החדרים בבית

אנשי התחזוקה מסירים את האבק בכל המיקומים האפשריים בחדרים, על המזנונים, המדפים, חפצי הנוי ועל פריטי הריהוט השונים בכל אחד מהחדרים.

אם קיימים לוחות פרקטים באזורים מסוימים בבית מנקים אותם באמצעות מטליות לחות וחומר ייעודי, הפרקט חוזר מהר מאד להיות נקי ומבריק.

את כל חלקי הבית המרוצפים באריחים מנקים באמצעות חומרים ריחניים ואיכותיים, דואגים לנקות כל פינה כך שהבית יהיה נקי על כל רבדיו.

ביקורת על ניקיון הבית

בתום העבודה בוחן אותה מפקח המוודא כי כל העבודה בוצעה כיאות. אם קיים מיקום שאינו בוצע לשביעות רצונו מנקים אותו שוב, עד שמתקבל בית נקי באופן מושלם לקראת החג.