תפריט

טיפים לניקיון משרדים גדולים

טיפים לניקיון משרדים גדולים

ניקיון של משרדים גדולים צריך להתבצע תוך תכנון מדוקדק של לוח הזמנים כדי שכל הגורמים המעורבים בכך יהיו מרוצים.

באחריות חברת הניקיון לנקות כל יום משרדים גדולים אשר נמצאים בהם הרבה מאד עובדים, אופציה זו דורשת ניסיון רב וחלוקת עבודה נכונה בין אנשי הצוות כדי לבצע את המשימות השונות על הצד הטוב ביותר לשביעות רצונה של הנהלת המשרד.

טיפים לניקיון משרדים גדולים

הכלל המנחה לאורך כל הדרך הוא לבצע עבודת ניקיון יסודית ואחראית כיוון שהעובדים נמצאים במשרדים הללו במשך שעות רבות בכל יום ומחובתו של המעסיק להעניק להם סביבת עבודה היגיינית, נקייה ומסודרת.

עבודת הניקיון משתלבת בעבודה היום יומית המתקיימת במשרדים הגדולים אך חשוב שהיא תתבצע בדרך שאינה מפריעה לעובדים לתפקד ולמלא את הדרוש מהם במשרד. אם צוותי הניקיון נמצאים במשרד במשך הבוקר, הם ינקו כל חדר בהתאם לזמן הנוח לכל עובד. אם לדוגמה העובד יוצא בשעה 12.00 לישיבה מחוץ למשרד, זה הזמן האידאלי לנקות את חדרו במקום להפריע לו עד מועד זה כשהוא עסוק מאד בעבודה.

עבודות הניקיון כוללות ניקוי מסיבי של החלונות, התריסים, המשקופים והדלתות, דבר זה מתבצע אחת לכמה ימים בהתאם לצורך. את החלונות מנקים בחלקם הפנימי ואחת לתקופה גם בחלקם החיצוני. אם מדובר בבניין רב קומות, יבצעו עובדי חברת הניקיון שיש להם את ההכשרה לכך, ניקיון באמצעות סנפלינג. העובדים קושרים את עצמם באמצעות רתמות לגג הבניין ומנקים את כל החלונות לרוחבה של כל הקומה ובמידת הצורך גם של הקומות הנוספות. לאחר ניקוי יסודי של החלונות מאבק, חול ולכלוכים נוספים באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים, החלונות מבריקים ומצוחצחים. העובדים נהנים לראות את הנוף מבעד לחלון, זהו משב רוח מרענן לראות את הטבע או את הנוף האורבני באמצע יום העבודה.

ניקיון לכל חדר

בכל אחד מהחדרים קיים ריהוט, מידוף מחשוב ועוד. העובדים מנקים באופן יסודי אך בזהירות רבה את כל הציוד ואת כל הריהוט, דואגים שלא יהיה אבק, משקים את העציצים, שוטפים את הרצפה או את הפרקט בחומרי ניקוי בטיב מעולה ומותירים ריחות נעימים ברחבי המשרד.

בחדר הישיבות מנקים היטב את השולחנות המרכזיים, הכיסאות, השטיחים, הווילונות ומבצעים שטיפה יסודית של הרצפה כך שהאורחים יוכלו לשבת בנוחות מרבית וליהנות מחדר נעים במיוחד.

ניקיון של השטחים המשותפים

השטחים המשותפים בכל המשרדים הגדולים הם מרחבים שיש בהם פעילות אינטנסיבית של עובדים רבים ולכן המיקומים הללו מקבלים תשומת לב מיוחדת.

צוותי הניקיון דואגים שהלובי הכולל את דלפקי הקבלה ואולם ההמתנה, יהיה תמיד נקי ונוח עבור העובדים ועבור האורחים. אווירה נינוחה ותחושה נעימה כשנכנסים למשרד היא נושא חשוב ולכן מעטפת זו מטופלת כמשימה ראשונה על הבוקר.

לאור העובדה שהעובדים נמצאים במשרדים הגדולים פרקי זמן ארוכים, דואגים עובדי הניקיון שהמטבח יהיה נקי ביותר. כלי האוכל נקיים ומסודרים במקומם, את מכשירי החשמל הקטנים כמו הטוסטר או המיקרוגל, מנקים בכל יום. המקרר נקי, מסודר ומאורגן.

גם פינות הישיבה ושולחנות האוכל זוכים לניקיון יסודי כך שיהיה נעים ואסתטי לשבת ולאכול בחדר האוכל של העובדים.

חדרי השירותים הם המקום שבו קיים דגש ייחודי על ניקיון והיגיינה לאור הכמות הגדולה של העובדים והאורחים מדי יום. מבוצע ניקיון יוצא דופן באמצעות חומרי ניקוי וחיטוי איכותיים.  צוותי התחזוקה והפיקוח דואגים שיהיה מלאי מספיק של נייר טואלט, סבון נוזלי, ניירות לניגוב ידיים ותרסיסים ריחניים לרווחת העובדים והאורחים.