תפריט

איזה סוגי פוליש קיימים

איזה סוגי פוליש קיימים

פוליש מסיבי זו פעולה שמומלץ לבצע בשלב האחרון של ניקיון הבית לפני הכניסה למגורים בו, הן כשמדובר בבית חדש, בדירה יד שנייה שנרכשה או בדירה לאחר שיפוץ מאסיבי.

פעולת הפוליש מבצעת ניקיון יסודי ביותר של המרצפות, מסירה שאריות של חומרים שנדבקו עליהן כמו בטון, חול, סיליקון דבק ועוד. הפוליש יוצר שכבה שהיא נעימה למגע כך שנעים להסתובב בבית גם ברגליים יחפות ובנוסף לכך מעניקה להן ברק ויופי רב. ביצוע פוליש הופך בבת אחת את נראות הבית ליפהפה ומיוחד.

חברת ניקיון מחזיקה בכמה סוגי מכונות פוליש ומתאימה אותן ואת אופציית הפוליש לסוג המרצפות כדי לא לפגוע במרקם העדין של המרצפות או לגרום לנזקים שחלקם עלולים להיות בלתי הפיכים.

מכונה ייעודית לביצוע פוליש

מדובר במכונה גדולה שבחלקה התחתון קיימים גלגלים כך שנעים עם המכונה בנוחות במרחב. לכל מכונה קיימים כמה סוגי מברשות שאותן אפשר להחליף בהתאם לצורך. המברשות הייחודיות מבצעות קרצוף יסודי של האריחים. קיימות מברשות מסיביות והמיועדות למקרים קשים בהם קיים לכלוך רב לאחר הבנייה וכמה דרגות נוספות של מברשות עד מברשות עדינות.

פוליש קריסטל

ברוב הבתים מבצעים פוליש קריסטל שהוא המתאים ביותר לרוב סוגי המרצפות. בתהליך זה משטחי הריצוף יבשים, עליהם מורחים חומר הברקה המיועד לשכבה העליונה של כל אריח היוצרת הגנה ומונעת סימנים עתידיים עקב הזזת רהיטים. היעילות הרבה של חומר הופך זה את מרחבי המרצפות בבית לנקיים, בעלי נראות חדשה, מבריקים ועם זאת לא מחליקים.

פוליש קריסטל מתאים לכל סוגי המרצפות כולל אלו הישנות בעלות הקווים הגאומטריים אך הוא אינו מתאים למרצפות גרניט פורצלן.

ווקס אקרילי

אופציית ביצוע פוליש המכיל ציפוי אקרילי מחומר סינתטי עמיד במיוחד המזכיר שעווה. את החומר מורחים על הריצוף היבשה ויוצרים מעליו שכבה נוספת באמצעות גלגלים מסתובבים שאינם מחדירים את החומר פנימה. לחומר זה קיימות שתי מטרות, האחת לבצע שינוי מהותי בנראות של הריצוף והשנייה ליצור הגנה על כל אריח כך שלא ייפגם ביום יום, עקב הזזה של רהיטים או חפצים.

לאחר פעולת המריחה, יש להמתין שהחומר יתייבש לחלוטין. בשלב זה מלבישים בחלק התחתון של מכונת הפוליש בדי לבד אשר משייפים בעדינות את הווקס על פני המרצפות כדי לקבל את המראה הרצוי.

ביצוע פוליש באמצעות חומר מיוחד זה מתבצע בעיקר בשטחים גדולים כמו במבני ציבור, קניונים, בתי מלון וכו'.

העובדים מקבלים הכשרה ייעודית איך להפעיל כל סוג של מכונה, להתאים למברשות המתאימות ביותר ולעבור על פני השטח באופן סיסטמטי כדי לא לפספס אף נקודה כך שכל השטח יקבל טיפול אחיד.

פוליש סילר

גם באופציה זו מורחים שכבה חיצונית על המרצפות. זהו חומר אטום אשר מיועד להגן על האריחים מספיגה של סוגי לכלוך שונים ולחות. במקביל חומר זה יוצר הברקה וניקיון של כל שטח הרצפה. קיימים כמה סוגים של סילר וחייבים להתייעץ עם איש מקצוע מהו הסילר המתאים לכל סוג של אריח כדי לא לגרום לנזקים.

מצב הרצפה

כשמדובר ברצפה ישנה יחסית, עדיף לא לבצע בה פוליש קריסטל כיוון שהחומר המוחדר פנימה עלול לגרום לה נזקים בלתי הפיכים כמו התפוררות חלק מהמרצפות. לכן במקרה זה עדיף לבצע פוליש באמצעות סילר. אם מדובר ברצפה שחוקה שיש בה הרבה שריטות עדיף בשלב ראשון לבצע ליטוש אבן או שיש ורק לאחר מכן לקבל החלטה אם אפשר לבצע גם פוליש בהתאם למצב המרצפות.