תפריט

תחזוקה שוטפת לבניינים משותפים

תחזוקה שוטפת לבניינים משותפים

דיירי הבניינים המשותפים נהנים מהעובדה שהבניין מתוחזק כראוי והוא נקי ואסתטי. חברת ניקיון המבצעת באופן קבוע תחזוקה זו מבצעת את כל הפעולות הנדרשות בהתאם ללוח זמנים שנקבע מראש עם הוועד ולכן כל הנושאים הרלוונטיים מבוצעים במועד.

תחזוקה שוטפת לבניינים משותפים

במסגרת התחזוקה היומית או השבועית בהתאם לגודלו של המבנה ומספר הדיירים בו, מבצעת חברת הניקיון כמה פעולות יסודיות כמו לדוגמה ניקיון של המעליות, ניקיון חדר מדרגות, הלובי והשטחים המשותפים כמו מקלט, חדר כושר, אולם אירועים קטן וכו'.

עובדי התחזוקה נעזרים בחומרי ניקוי בטיב מעולה ומבצעים ניקיון יסודי בכל אחד מהמקומות. הדיירים נמצאים בכל יום במעלית או בלובי והניקיון והסדר יוצרים תחושה מאד נעימה עבור כולם.

רבים מבין הדיירים עולים ויורדים במהלך היום במדרגות בשביל הספורט ולכן קיימת הקפדה יתרה על ניקיון חדר מדרגות הכולל שטיפה מסיבית של כל המדרגות, ניקוי של המעברים בין הקומות והמעקה לכל אורכו מלמעלה ועד למטה.

בכל השטחים המשותפים, מנקים היטב את הרצפה בחומרי ניקוי איכותיים, שואבים את האבק מהריהוט ומטפלים בכל ציוד אחר הקיים בהם.

צביעת חדרי מדרגות

מעבר לניקיון השוטף קיימות פעולות מסוימות שמבצעים על פי הצורך בכל אחד מהבניינים. אחת מהן היא צביעת חדר מדרגות. במשך הזמן הצבע בחדר המדרגות דוהה ויש בקירות לעתים סימני רטיבות. לכן מטפלים בנושא הרטיבות ומבצעים צביעת חדר מדרגות באופן יסודי לאורכם של כל גרמי המדרגות המגיעים מהקומה העליונה ויורדים עד המקלט הממוקם מתחת לקומת הקרקע. הצבע הטרי יוצר רענון של חדר המדרגות ומשפר מאד את נראותו של הבניין כולו.

אולי יעניין אתכם גם צביעת דירות>>

כדי ליצור עבודה מושלמת משתמש הצוות בצבעים איכותיים המתאימים לחדרי מדרגות בצבע שבוחר וועד הבית, בדרך כלל מדובר בצבע לבן או גוון בהיר. צביעת חדר מדרגות אורכת כמה ימים בהתאם לגובהו של הבניין.

עבודה בבניין המשותף

המטרה היא שיהיה אסתטי לדיירים ולאורחיהם להיכנס ללובי ומשם לדירתם ולכן אנשי התחזוקה מבצעים פעולות שונות מעבר לניקיון. הם דואגים שכל הנורות יפעלו כך שהמתחמים המשותפים יהיו מוארים ולא חשוכים, במקום כל נורה שנשרפת, מתקינים בהקדם נורה חדשה.

בנוסף לכך מטפלים בגינה הממוקמת סביב הבניין. גוזמים את הדשא ואת הצמחייה העבותה, שותלים פרחים ועצים במקומות המיועדים לכך. מנקים פסולת המצטברת ברחבי החצר, מטאטאים את השבילים מהחול ודואגים שכל המרחב יהיה פנוי ולא יהיו בגינה מפגעים בטיחותיים.

החניון המשותף מקבל תשומת לב מיוחדת, מנקים את כל החניון לאורכו ולרוחבו, מדגישים את סימוני החנייה לנוחות הדיירים ומסלקים מפגעים שונים כמו מסמרים העלולים לגרום לתקר בגלגל ועוד.

פעולות תחזוקה שונות

אנשי התחזוקה מנקים וצובעים מעת לעת את הגדר סביב הבניין כדי שלא תיווצר עליו חלודה, מטפלים במאגרי המים הממוקמים על הגג כך שיפעלו באופן תקין ויספקו את צריכת המים הנקיים והראויים לשימוש לכל דיירי הבניין.

תחזוקת מערכות מתקדמות בבניין

בבניינים החדשים מותקנות הרבה מאד מערכות הפועלות באמצעות טכנולוגיות חדשניות כמו לדוגמה מערכות אינטרקום וכיבוי אש. אנשי התחזוקה עוברים הכשרה והם יודעים כיצד לטפל במקרה של תקלה באחד מהמכשירים הללו, לתקן או לרכוש את הציוד שנשחק כדי שהמכשור יחזור לתפקוד מלא.

אחריות של חברת האחזקה על הבניין

חברת התחזוקה דואגת לאורך כל השנה שהבניין יהיה נקי ומתוחזק להנאתם של הדיירים ואורחיהם. בכל מקרה של תקלה או בעיה כלשהי, הדיירים פונים לחברת התחזוקה והם עושים כל שניתן כדי לפתור את הבעיות השונות בהקדם.