תפריט

פוליש קריסטל

פוליש קריסטל – המדריך המלא

פוליש הוא תהליך ניקוי במסגרתו מקרצפים את הרצפה או המשטח כדי להבריק אותם, לחדש, ולהעניק לרצפה מראה חדש, נוצץ, טבעי וכמובן להוסיף לה הגנה על ידי מעטפת בפני שריטות ומפגעים שנגרמים במהלך היום יום.

ישנם סוגים רבים של פוליש, אחד מהסוגים הוא פוליש קריסטל.

ביצוע פוליש קריסטל

קיימים כמה מצבים שבהם הלקוחות מזמינים עבודות פוליש קריסטל הביתה. כשעוברים לבית חדש וחשוב להם שהאריחים יהיו נקיים לחלוטין, מבריקים ויפהפיים. לאחר עבודת שיפוץ רצינית בבית, כדי לנקות את כל השאריות של החומרים הנלווים כמו דבק, חומרי איטום, בטון והכמויות העצומות של האבק הן על האריחים והן על הרובה והפוגות. עבודת הפוליש מעניקה חיוניות מחודשת למרצפות ומחזירה את היופי הביתה. לקוחות רבים נוהגים לבצע אחת לכמה שנים פוליש בבית כדי להעניק לרצפה ריענון, ניקון מאסיבי וברק.

מהלך ביצוע פוליש קריסטל

פוליש קריסטל מתבצע בכמה שלבי עבודה, יש להקפיד ולבצע את כל השלבים על פי הסדר הנדרש כדי לקבל את האפקט הרצוי של מראה הרצפה.

בהתחלה מבצעים פעולה של קרצוף הרצפה באמצעות הסקוטש ברמת ההברשה הנחוצה. לאחר מכן מחממים מעט את הרצפה ומחדירים פנימה לתוך האריחים את חומר ההברקה לשכבות העליונות של האריחים. כך ממרקים ומלטשים באופן יסודי את כל האריחים והפנלים כמה וכמה פעמים עד ההגעה לדרגת ההברקה הרצויה.

הסקוטש הייעודי בנוי מצמר אלומיניום המסתובב ללא הרף על כמה דסקיות.  לאור חימום הריצוף, נוצרת ראקציה כימית שמחדירה מגנזיום לשכבה העליונה והוא זה שיוצר שכבה קריסטלית המגינה על כל אחד מהאריחים. למרות הפעולות הללו הרצפה אינה חלקה, דבר שהוא מסוכן עבור המבוגרים והילדים.

התאמה של פוליש קריסטל

פוליש קריסטל מתאים לכל אריח הבנוי משיש או מאבן. הוא אינו מתאים לאריחי גרניט פורצלן ואף עלול לגרום להם לנזק.

בתום פעולת הפוליש, הרצפה היא בעלת מרקם נפלא, ללא שריטות, מעניקה לכל הבית מראה יוקרתי ויפהפה.

כדי ליהנות מפעולת הפוליש לאורך שנים רבות, יש להמתין שלושה ימים ממועד ביצוע הפוליש הקריסטלי ועד מועד הניקוי של הרצפה. במשך זמן המתנה זה כל החומר יחדור באופן מלא למרצפות והנראות תישמר לאורך זמן.

פוליש קריסטל לרצפה

במסגרת תהליך הפוליש נערכת הברקה קריסטלית. מדובר בפעולת פוליש לרצפות באופן יסודי עם מכונות פוליש מתקדמות, אך גם שומרות על הרצפה ומונעות שריטות או פגיעות ברצפה. מדובר על רמת ניקיון והברקה גבוהה מאוד. המכונות השונות נבחרות לפי סוג הרצפה וכמובן מטפלות גם בשריטות וגם מסירות לכלוכים וכתמים שלא ניתנים להסרה ע”י ניקיון רגיל. ביחד עם פוליש לרצפות בדרך כלל עושים את ההברקה הקריסטלית – בעזרת חומר ייחודי ומכונה מיוחדת.

הייחודיות של פוליש קריסטל

פוליש קריסטל נותן לרצפה שלנו  מראה מבריק במיוחד כזה שנוצץ ממש.

הפוליש מוסיף למראה הרצפה ומקנה רצפת מראה, נקי זוהר ,רענן,  הפוליש מחזיק עד שלוש שנים (נחשב להרבה זמן לעומת סוגי פוליש אחרים).  ניתן לבצע בכל עת פוליש הקריסטל וחומר שמשתמשים בו לאחר הפוליש שומר על הרצפה לאורך זמן, מונע כתמים וסימנים על הרצפה לאחר הפוליש ניתן לנקות את הרצפה עם סמרטוט ביתי.

איך עושים פוליש קריסטל

פוליש קריסטל צריך לעשות באופן מיומן על ידי עובדי החברה אשר מנוסים וכמובן  ציוד וחומרים מקצועיים ואיכותיים. לכן, כדאי לפנות לצוות החברה שעושה פוליש ומתמחה בפוליש כך שהוא עובד עם חברות פרטיות, ארגונים, מוסדות  וגם בבתים פרטיים. ישנן כמובן גם מכונות פוליש מיוחדות המשמשות לביצוע הפוליש.

פנו אלינו לקבל ייעוץ והצעה מיוחדת אצלכם בבית, בדירה, בארגון או במשרד.

חומרי הניקיון שאנו משתמשים

  • חומרי הניקיון שחברתנו משתמשת הם ידידותיים לסביבה ובעלי תו תקן.
  • שימוש בחומרי הניקיון הטובים ביותר
  • אנחנו משתמשים בציוד הטוב ביותר והמכונות החדשניות והמתקדמות ביותר

מה ההבדל בין פוליש קריסטל לפוליש וקס?

כאשר מזכירים את המילה פוליש מיד מתחילים לדמיין רצפה נקייה, מבריקה ויפה במיוחד. המילה פוליש גם משמשת כמטאפורה לניקיון יסודי במיוחד שעומדים לבצע, בין אם ברצפה עצמה או בכל אזור אחר של הבית שבדרך כלל לא מנקים אותו בפעולות פוליש אמיתיות. מכיוון שהרצפה היא מה שמיד רואים כאשר מגיעים לבית, למשרד או למרפאה – הרי שיש חשיבות גבוהה לשמירה על רצפה נקייה ככל האפשר.

כיום כבר ידוע שרצפה יפה ונקייה תקרין ניקיון ויופי על פני החלל כולו ולכן חשוב לא רק לנקות על בסיס קבוע אלא להיעזר מדי פעם בפעולות שגורמות לניקיון יוצא מן הכלל מפעם לפעם. פוליש קריסטל ופוליש וקס הן פעולות ניקוי שצריכות להתבצע על ידי אנשי מקצוע והתוצאות שלהן מרהיבות ומיוחדות. נשאלת השאלה – מה ההבדל ביניהן ואיך יודעים באיזו כדאי לבחור?

פוליש קריסטל – איך מבצעים ומתי מתאים

פוליש קריסטל מתאים לרוב סוגי הרצפות והוא נחשב ליוקרתי וייחודי יותר מבין הסוגים הקיימים כיום. אמנם מדובר בשירות ניקיון בעל העלות הגבוהה יותר מבין השניים אך יש לו לא מעט יתרונות – לא נשארים סימנים של גרירת רהיטים או חפצים כבדים על הרצפה, הרצפה מתקבלת הרבה יותר נקייה ומבריקה, הניקיון נראה למשך הרבה יותר זמן ובזכות הפעולה נוצרת שכבת הגנה על פני הרצפה שמונעת מחלקיקי לכלוך או אבק להצטבר בחזרה על הרצפה ולפגוע במראה היפה והמיוחד שלה.

פוליש קריסטל אפשר לבצע בבית, במשרד או במרפאה אפילו אחת לשנה והתוצאות המרהיבות והמבריקות יישמרו למשך הרבה מאד זמן, אפילו למשך שנה – עד טיפול הפוליש קריסטל הבא.

התכונות והמאפיינים של פוליש וקס

פעולת הניקוי בעזרת פוליש ווקס קיבלה את שמה בזכות השימוש בשעווה (באנגלית – Wax). בזמן הניקוי נמרחת על גבי הרצפה שכבה דקיקה ועדינה של שעווה שמרחיקה לכלוכים או אבק ומקרצפת את השכבה העליונה והנראית לעין של הרצפה, זאת כמובן מבלי לפגוע בה. התוצאה – רצפה נקייה מאד, יפה ומבריקה, אך בהשוואה לפוליש קריסטל יש לשיטת הווקס כמה חסרונות – שכבת הווקס עלולה ליצור השפעה מחליקה עבור העוברים והשבים. לכם חשוב לעשות בה שימוש במידה ומדובר במקום שלא עוברים בו הרבה אנשים או שלא אמורים להיות בו ילדים צעירים שעלולים להחליק.

חסרון נוסף הוא הצורך לבצע אותה מדי פעם ולא רק לעיתים רחוקות כמו את שיטת הקריסטל והחיסרון האחרון הוא הופעת סימנים של גרירת רהיטים או חפצים כבדים על גביה. היתרון היחסי של שיטה זו היא המחיר הנמוך יותר שלה והנגישות שלה ליותר לקוחות או בעלי בתים.

לבחור את שיטת הפוליש המתאימה והמוצלחת ביותר

ישנם כמה שיקולים שצריך לשים אליהם לב לפני שמחליטים להזמין שירות מקצועי של פוליש לרצפה. כאשר יוצרים קשר עם חברת פוליש מקצועית על העובדים שלה כבר לדעת מראש איזה פוליש הם עומדים לבצע על מנת שיצטיידו מראש בכלי העבודה והמכונות הנכונות. בשתי השיטות עושים שימוש במכונות אחרות לצורך מריחת חומרי הניקוי, הניקוי וההחלקה שלהם ולכן צריך לקבל ייעוץ מקצועי מראש ולקבל את ההחלטה איזה סוג של פוליש רוצים לבצע.

כדאי לציין מבעוד מועד מה סוג הרצפה שיש ומה השטח שלה, מה השימוש של החלל (בית מגורים משפחתי, משרדים או מרפאות, למשל), זאת על מנת להבין מי הקהל שמגיע לשם. בעזרת מענה על שאלות אלה אפשר יהיה לקבוע בקלות רבה יותר איזה סוג פוליש יהיה מתאים בכל מצב ועבור כל לקוח.

פוליש קריסטלי לגרניט פורצלן

פוליש קריסטלי הוא הליך המתבצע בבתים רבים טרם הכניסה לבית חדש, לאחר שיפוץ מאסיבי או אחת לכמה שנים כדי לרענן את הרצפה, להבריק אותה וליצור בית שהרבה יותר נעים לחיות בו.

אריחי גרניט פורצלן הם בין האריחים הנפוצים ביותר בישראל אך הם דורשים טיפול מיוחד בעת ביצוע הפוליש לאור הרכבם המיוחד וכדי לא לפגוע במרקם העדין הקיים בחלקו העליון של האריח.

פוליש לאריחי גרניט פורצלן

העובדים המנוסים מפעילים בבית הלקוח מכונה חדישה ומשוכללת השופכת חומר ניקוי על גבי האריחים. בכל מכונה קיימים כמה סוגי מברשות, העובדים מנתבים את העבודה למברשת המתאימה ביותר וכך המברשת הייעודית מקרצפת בנפרד כל אריח. פעולה זו עושה כמה מהלכים, מפנה את הלכלוך שהצטבר על האריח ובין האריחים וגם מצחצחת ומבריקה את פני כל השטח.

לאור ההרכב העדין של אריחי גרניט פורצלן יש לוודא שחומרי הניקיון אינם מכילים חומצה כמו חומצת מלח כיוון שחומר זה עלול לפגוע בטקסטורה של האריח. פעולה זו תשנה לחלוטין את עיצובו של האריח ותעלים את החספוס העדין הקיים בו. אנו משתמשים רק חומרי ניקוי בטיב מעולה שמיוצרים במיוחד עבור סוג זה של אריח והוכיחו את יעילותם לאורך שנים רבות.

אם מדובר בבית חדש שהותקנו בו אריחים בגוון מאט, מפנים בעזרת רשת מיוחדת את שאריות הבטון, חומרי האיטום, צבע, רובה, דבק וכל חומר אחר שנשאר על האריח.

אם האריחים הם גרניט פורצלן בגוון מבריק מומלץ לא להשתמש ברשת זו כיוון שהיא עלולה להשאיר אחריה כתמים ושריטות שאין אפשרות לתקן אלא עם החלפת האריחים שנפגעו.

פוליש קריסטלי לגרניט פורצלן

מומחים בביצוע פוליש

רק מי שעוסק בתחום הפוליש לאורך שנים רבות, מכיר היטב את המעלות והחסרונות של אריחי גרניט פורצלן מודע לטיפול הייחודי ולתשומת הלב המיוחדת שיש להעניק להם.

חשוב לוודא זאת לפני תחילת העבודה כדי שלא יוצר מצב שעובדים שאינם מיומנים יבצעו עבודה לא אחראית שתגרום נזק בלתי הפיך לאריחים.

ביצוע פוליש באריחי גרניט פורצלן שונה מאופן ביצוע הפוליש לאריחים רגילים ולכן יש להדגיש זאת בעת העברת הזמנת העבודה.

 

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך