תפריט

שיטות להברקת רצפות

שיטות להברקת רצפות

לקוחות הנכנסים לדירה חדשה או מי שמבצע שיפוץ יסודי בבית מודע לעובדה שעליו לטפל לפני המגורים ,גם בנושא הריצוף. בשני המקרים הרצפה זקוקה לרענון יסודי לאחר שבוצעו עליה אין ספור עבודות כמו נגרות ובניה שכללו שימוש בחומרים רבים בטון, עץ, חומרי דבק ואיטום. שאריות של כל החומרים הללו נותרו על גבי האריחים ולכן חייבים לבצע ניקוי והברקה של הרצפות כדי ליצור שלמות בנראותו של הבית.

פוליש למרצפות

הדרך הנכונה היא לשכור את שירותיה של חברת ניקיון איכותית אשר מתמקצעת בכך. עובדי החברה המיומנים יודעים להתאים את הצורך בכל דירה לאחת ממכונות הליטוש המצויות ברשותם.

קיימים הבדלים בין סוגי הריצוף והתאמתם לסוגי הליטושים השונים. המטרה היא לבצע את העבודה הנכונה שתיצור ניקיון והברקה מקסימליים בכל בית כדי ליהנות מהתוצאה המושלמת. העובדים מתאימים את סוג המברשת במהלך הליטוש כך שכל נקודה במרחב תקבל את הליטוש האיכותי. במקומות שבהם קיימות שאריות רבות של חומרי בנייה תנקה מברשת מסיבית את השטח כולו ולאחר מכן תותקן מברשת עדינה שתבצע את פעולות הניקיון הנורמטיביות וההברקה.

שימוש בוקס אקרילי

מריחה של כל שטח הריצוף בוקס אקרילי מתאים בעיקר למבנים ציבוריים שבהם קיימת דריכת רגל של קהל רב כמו בתי מלון, שדות תעופה ותאטראות. במקומות הללו מורחים חומר סינתטי ששמו וקס אקרילי על הרצפה היבשה. מכונות הליטוש באמצעות גלגלים מיוחדים דואגות לכך ששכבת הוקס תהיה מרוחה באופן אחיד, ללא חלחול של החומר למרצפות עצמן. בדרך זו יוצרים הגנה משמעותית על המרצפות הרבות הקיימות במרחב הגדול, כיוון שהם מקומות הומי אדם להבדיל מדירות רגילות שבהם מדובר באנשים בודדים בדרך כלל.

בתום הליך המריחה, ממתינים שהחומר יתייבש לגמרי ולאחר מכן מבצעים על המרצפות פעולות שיוף על פני כל המשטח כדי לקבל מראה מבריק ויוצא דופן. אנשי המקצוע המנוסים מבצעים זאת בצורת שתי וערב באופן סיסטמטי כדי לא לדלג אף על פי שורה. פספוס של שורה עלול ליצור שוני בולט בנראות של כלל האולם.

פוליש קריסטל

פוליש קריסטל מתאים לרוב סוגי הריצוף מלבד גרניט פורצלן ולכן ברוב הבתים זו השיטה המומלצת. ניקיון והברקת הרצפה מתבצעים בכמה שלבים, קודם מנקים היטב את כל המרחב ומייבשים אותו. בשלב שני מורחים על פני כל השטח חומר הברקה ייעודי המתאים להגנת השכבה העליונה של המרצפות. בזכות שכבת הגנה זו המרצפות ערוכות גם במקרה של שריטות עתידיות ששרטו את השכבה העליונה של החומר אך לא יותירו סימנים על הריצוף.

מעבר לניקיון הייחודי ולהברקה, דואגים שלא יהיה שימוש בחומרים הגורמים להחלקה, כיוון שהם עלולים לגרום לנפילה או החלקה מסוכנת על הריצוף.

שיטה זו אינה מומלצת כשמדובר במרצפות ישנות כיוון שהחומר עלול לפורר חלקים מהן.

פוליש סילר

אחד החומרים החדשים בתחום הפוליש הוא פוליש סילר אשר נמרח כשכבה נוספת מעל האריחים ויוצר הגנה מ-לחות, לכלוך מעבר לניקיון ולהברקה. הסילר מתאימים בעיקר למרצפות ישנות הזקוקות לטיפול מהותי והוא משאיר תוצאות נפלאות.

לאור העובדה שקיימים בשוק כמה סוגי סילר, אנשי המקצוע המיומנים יתאימו את הסילר לסוג המרצפת כדי לא לגרום לנזקים שעלולים להיות גם בלתי הפיכים.

טיפול לרצפה בעייתית

ברצפה שמצבה בעייתי יש לנקוט משנה זהירות ולבצע בשלב הראשון ליטוש של האריחים העשויים משיש או מאבן ועל פי התוצאות לקבל החלטה אם לבצע גם עבודת פוליש מתוך אחד מהאופציות האפשריות כדי שלא לגרום נזק בלתי הפיך למרצפות.