תפריט

איך מתמודדים עם נזקי הצפה

איך מתמודדים עם נזקי הצפה

הצפה היא אירוע קשה וטראומתי עבור כל מי שחווה תרחיש מסוג זה. הצפה יכולה להיגרם ממי גשם חדרו לדירה או למבנה, מים ממכונת הכביסה שהציפו את הבית, פיצוץ בקו הצנרת או בקו הביוב וסיבות נוספות.

ניקיון בית אחרי הצפה

הנושא האקוטי בניקיון בית אחרי הצפה הוא להגיע במהירות האפשרית למקום עם צוות עובדים גדול כדי לתת משימה לכל עובד וכך לטפל בכל הנושאים הללו בהקדם. העבודה כולה נעשית באופן מקצועי וממוקד תוך שילוב הידע והניסיון הרב שקיים בחברה לאור העובדה שבוצעו על ידה כבר פרויקטים רבים מסוג זה.

שלבי העבודה בעת הצפה

השלב הראשון לאחר המקרה הוא שאיבת כל המים באמצעות משאבות טבולות או ביובית המסוגלים לרוקן תוך פרק זמן קצר את כל המים שהצטברו בדירה. לאחר מכן בוחנים לעומק את מצב הדירה ומבצעים ניקיון ראשוני אם כל השטח מלא בפסולת וחול.

כדי למנוע היווצרות חיידקים וטפילים אחרים, מתבצע במקום חיטוי אנטי בקטריאלי מידי שישמור על בני הבית ממחלות שהן תוצר של ההצפה במיוחד אם מדובר בצינור ביוב שהתפוצץ.

המים הרבים שהציפו את הדירה יצרו כמות גדולה של לחות ולכן מייבשים את האוויר בעזרת מכשור מתאים כדי שהלחות העודפת לא תשפיע לרעה על בני הבית.

בדיקת החפצים בבית

נערכת בדיקה עם שמאי חברת הביטוח של מצב הריהוט עד כמה הוא ניזוק, אם אפשר להמשיך ולהשתמש בו או לא.  מה מצב הריפוד? תקין או יש לרפד מחדש את הספות.

אחד החפצים שסופגים נזקים מהותיים הוא השטיח. הכמות הגדולה של המים שחדרה אליו יוצרת במקרים רבים מצב שאין ברירה אלא לזרוק אותו. שטיחים שניזוקו רק במעט מועברים למפעלים ייחודיים המבצעים תהליך מקצועי של רסטורציה ומשקמים את נראות השטיח. הם מחזירים את צבעי השטיח שהתפשטו לכיוונים שונים, למקומם הטבעי, מבצעים הליכי ייבוש וחיטוי אנטי בקטריאלי כך שאפשר יהיה לשוב וליהנות מהשטיח היפהפה.  

אם הבעיה נבעה מצינור שהתפוצץ, יש לתאם עם אינסטלטור את שליפת הצינור הישן והתשתיות שנרטבו והתקנת צנרת חדשה עם תשתיות יבשות.

ניקיון יסודי של הבית

כדי שהמשפחה תוכל לחזור לגור בבית, יש לבצע ניקיון בית אחרי הצפה. מדובר בניקיון יסודי ביותר המתבצע באמצעות חומרי ניקוי ייעודים ואקונומיקה בכל רחבי הבית. בחדרים, בחדרי האמבטיה, במטבח, בחדר המגורים, במרפסת ובכל מקום נדרש נוסף. מקרצפים שוב ושוב כל מקום עד שמגיעים לרמת ניקיון אופטימלית.

העבודה המקיפה והיסודית כוללת כל פינה בבית ואורכת שעות רבות אך בסופה של המשימה הבית נקי ומחוטא. ואם השטח כולו יבש ואין רמה גבוהה של לחות באוויר, אפשר לחזור ולגור בבית.

כדי להשלים את הפרויקט מתקינים מטהר אוויר איכותי אשר מפיץ ריחות נעימים בזמנים קצובים בבית כך שגם אם נותר מעט ריח לאחר ההצפה הוא יתפוגג ולא יורגש בזכות תרסיסי הריח הנעימים הנישאים באוויר.

טיפול בהצפות במקומות נמוכים כמו מרתפים

בבתים פרטיים שבהם קיימים מרתפים נמוכים, המים זורמים במהירות לשטח זה וממלאים את המקום. במקרה זה חייבים לקרוא לביובית כי רק המשאבה הייחודית שלה מסוגלת לרוקן במהירות כמויות של מים שהצטברו במקום כה נמוך.

ברוב המקרים המים מגיעים לגובה משמעותי ולכן נגרם נזק רב לפריטים הקיימים במרתף, המשמש לעתים כחדר עבודה, מקום למשחק ולחוגים לילדים הקטנים, חדר לילדים מתבגרים או יחידת דיור מושכרת. ככל שהמים ירוקנו במהירות, כך הנזק יהיה מופחת.