תפריט

ניקוי פרקטים מקצועי

הרבה מאוד אנשים בוחרים להתקין פרקטים בביתם. אחת הסיבות לכך היא שהפרקט ניחן במראה אסתטי ומעוצב והוא גורם לחלל להיראות חמים ומזמין. כמו כן, הפרקט מבודד קור ונעים לדרוך עליו.

מעניין לדעת שהפרקטים קיימים מזה שנים רבות – כבר מהמאה ה-16. בסוף המאה ה-16 הפכו רצפות הפרקט לפופולאריות ביותר ושיטות ההתקנה שפותחו הפכו את התקנת הפרקט לאומנות של ממש. בשנים אלו ובהמשך, היו רצפות הפרקט מיועדות רק למשפחות מלכותיות ועשירות, אבל לשמחתנו, היום ניתן למצוא את הפרקטים במגוון בתים ולא רק בבתים ששייכים לאנשים עשירים. 

רובנו בוחרים לרצף את הבית שלנו עם רצפת פרקט המשרה אווירה חמימה ומעניקה לו מראה ייחודי, יוקרתי וכפרי אפילו. יחד עם זאת, פרקט נחשב לריצוף עדין ורגיש, בעיקר כאשר מדובר בפרקט עץ מלא. עם הזמן, הפרקט נשרט, צובר כתמים ולכלוך כאשר פעם בכמה זמן, מומלץ לבצע תחזוקה של הפרקט. לכן רצוי לפנות אל שירות ניקוי פרקטים מקצועי. תהליך ניקוי פרקטים מתחלק לשניים:

  1. פוליש לפרקטים – מטרת הפוליש היא להחזיר לפרקט את החיים, בעיקר כאשר מראה הפרקט דהוי ועייף מעט. פוליש לפרקט עץ בגמר לקה ובגמר למינציה, מחזיר לו את החיים ובסופו של תהליך נוכל ליהנות ממראה פרקט עץ חדש, נקי ואסתטי. בכדי לבצע פוליש, עלינו להצטייד במוט מיוחד עם פד המתאים לניקוי פרקטים בעזרת חומר פוליש לפרקטים. בהתחלה יש מעט ברק בסיום הנחת החומר אבל לאחר שהפוליש מתייבש, זה נעלם וזה בעצם מה ששומר על מראה הפרקט. מניחים את הפוליש על גבי הפרקט ופשוט מפזרים בעזרת המוט והפד נגד כיוון הסיבים כאשר הסיום יתבצע עם כיוון הסיבים. עם סיום פעולת הניקיון אנחנו צריכים לבדוק שיש לנו לאן לצאת החוצה. אחרי שמסיימים למרוח את החומר מחכים משהו כמו 30 דקות.
  2. ניקוי פרקטים מקצועי ללא פוליש – ניקוי של פרקט הוא די פשוט. כל מה שצריך לעשות הוא לשאוב את הרצפה עם שואב אבק בצורה יסודית או להעביר מטאטא. בשלב הבא מומלץ לנגב את הפרקט עם מטלית לחה אשר טבלנו מבעוד מועד באמצעות חומר מיוחד לפרקטים. החומר הזה שומר על הברק של הפרקט מצד אחד ולא פוגע בו מהצד השני. כשמנקים רצפה עשויה פרקט, אסור בשום פנים ואופן לעשות שימוש במים אשר מזיקים לפרקט ויכולים לעוות אותו ולפגוע בו.
שירות ניקוי פרקטים מקצועי

פרקט מעץ ופרקט למינציה

חלק מהאנשים מעדיפים להתקין פרקט אמיתי (פרקט מעץ) בעוד אחרים מעדיפים להתקין פרקט למינציה. כמובן שיש הבדלים בין האפשרויות הללו. פרקט מעץ מלא מורכב מהרבה שכבות של עץ אמיתי באיכות גבוהה בעוד פרקט הלמינציה הוא פרקט זול יותר שמורכב מחומרים סינטטיים. כך או אחרת וכמו כל משטח אחר – גם את הפרקטים השונים יש לנקות. 

ניקוי פרקטים צריך להתבצע בהתאם לסוג הפרקט, לכן יש לבחור בחומר ניקוי ייעודי לפרקט הקיים ולבצע את העבודה בעדינות רבה. אם משווים בין פרקט מעץ ובין פרקט למינציה, ניתן לומר שקל יותר לנקות את פרקט הלמינציה מאשר את פרקט העץ, ולמרות זאת, גם את פרקט הלמינציה יש לנקות בעדינות.

אז איך מנקים פרקט למינציה?

את האבק שהצטבר על פרקט הלמינציה יש לנקות באמצעות שואב אבק או מטאטא, במידה שבוחרים במטאטא, חשוב להקפיד על כך שהמברשת תהיה רכה. לאחר שהאבק הוסר, רצוי לנגב את הפרקט עם מטלית לחה. 

יש להימנע משפיכה של מים ושימוש בחומרי ניקוי כימיים. כתמים שהצטברו על הפרקט ניתנים להסרה באמצעות מטלית לחה שספוגה במעט מאוד חומר ניקוי עדין, את החומר ניתן לרכוש בחנויות שמשווקות חומרים ייעודיים לפרקטים. 

איך מנקים פרקט עץ?

פרקט עץ יותקן ברוב המקרים לאחר שהוא צופה בשכבה של לכה או וקס וחשוב מאוד לחדש אותו מדי תקופה בת מספר שנים משום שעם חלוף השנים הוא עובר תהליך של שחיקה.

 חידוש פרקט מעץ מתבצע באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים לפרקטים. חידוש הפרקט נעשה בין היתר על ידי ליטוש ולפעמים שימוש בחומרי הספגה שבאמצעותם ניתן לאטום את הפרקט ובהמשך לצפות אותו. חשוב מאוד לבצע את עבודת הניקוי בזהירות רבה.

הפרקט שלכם איבד מהחיוניות שלו? רוצים לחסוך זמן, אנרגיה ולהיעזר בחברה המתמחה בשירות ניקוי פרקטים מקצועי? הגעתם בדיוק למקום הנכון.  חברת צח שירותי פוליש וניקיון מתמחה בניקוי כל סוג הרצפות לרבות פרקטים עץ מלא, פרקט תלת שכבתי, פרקט דו שכבתי, שיש, קרמיקות לסוגיהן ועוד.

 

המומחיות שלנו היא להתאים את פעולת הניקיון והתחזוקה לסוג הרצפה שיש לכם בבית תוך שימוש בציוד ובחומרי הגלם המתקדמים ביותר בתחום הניקיון. אנו עובדים במרכז הארץ בערים תל אביב, הרצליה, רמת גן, גבעתיים וכל מה שאתם צריכים לעשות כדי שתוכלו להנות ממראה פרקט מושלם הוא פשוט ליצור איתנו קשר במספר 1800-68-68-67 או להשאיר את הפרטים שלכם דרך האתר ואנחנו נחזור אליכם ממש בקרוב.