תפריט

איך בוחרים חברת ניקיון?

רובנו ממש לא קופצים משמחה כשצריך לנקות משהו ולרוב אנו מעדיפים להיעזר במישהו שזו העבודה שלו, בעיקר כאשר מדובר בניקיון יסודי או ניקיון מסיבי של כמה חללים.

בשל הצורך ההולך וגובר, יותר ויותר משפחות ובעלי עסקים שוכרים שירותי פוליש וניקיון. אז איך בוחרים חברת ניקיון? על כך במאמר הבא.

  1. סוג הניקיוןניקיון אחרי שיפוץ, ניקיון לפני כניסה לבית או דירה חדשים, ניקיון יסודי של בית, ניקיון של משרד ועוד. כדאי להתאים את הבחירה לסוג הניקיון הדרוש ולוודא שהחברה אכן מתמחה בניקיון שאתם מחפשים.
  2. מכשור – את המכשור באמצעותו עושים את הניקיון, חשוב להתאים למשטחים, לחיפויים ולמוצרים השונים. למשל יש הבדל בין ניקיון של משטחי שיש, ניקיון פרקט או קרמיקות, ניקיון חלונות מזכוכית וכדומה. טרם בוחרים חברת ניקיון, כדאי לבדוק מה בדיוק אתם צריכים לנקות וכך להתאים את הבחירה בצורה ספציפית.
  3. חומרי ניקוי – היום יש חברות ניקיון שעושות שימוש בחומרי ניקוי אקולוגיים וידידותיים לסביבה. כדאי לבחור בחברה שכזו מפני ששימוש במוצרי ניקוי שאינם ידידותיים לסביבה מסכנת את האנשים הנמצאים בקרבת מקום שכן חומר ניקוי אלה מכילים חומרים כימיים וכימיקליים.
  4. מקצועיות – ניתן לבחון את רמת המקצועיות של החברה בה אתם מעוניינים לבחור בכל מיני דרכים. למשל, כדאי להיעזר באנשים שאתם מכירים כמו בעלים של חברות או עסקים אחרים, חברים, שכנים או בני משפחה שבחרו באותה חברה. בנוסף, דרך המלצות בקבוצות הווטצאפ, הפייסבוק ושאר פתרונות אינטרנטיים, ניתן להגיע לחברת ניקיון מצוינת. במידה ולא הצלחתם להגיע לחברת ניקיון מומלצת דרך אנשים שאתם מכירים, תוכלו לעסוק חיפוש קצרה בגוגל או בפייסבוק וכך לאתר חברת ניקיון מקצועית, מנוסה שתואמת את הצרכים שלכם.
  5. עובדים חוקיים– אם אתם לא רוצים להסתבך עם החוק במדינת ישראל, מאוד חשוב לוודא שהחברה בה אתם בוחרים מעסיקה את העובדים שלה בצורה חוקית לחלוטין וזה לא משנה אם אתם זקוקים לשירות באופן קבוע או חד פעמי.
  6. חוזה – חשוב לוודא שהחברה מנסחת חוזה עליו שני הצדדים חתומים ובו מפורטים כל סעיפי העבודה ביניכם כמו למשל שעות העבודה שייקבעו מראש, כמה פעמים בשבוע הניקיון מתבצע, מה מנקים בכל פעם, מה העלות שאתם משלמים עבור הניקיון וכדומה. הסכם שכזה מעיד על מקצועיותה של החברה ומעניק לכם ראש שקט בכל מה שקשור לתהליך הניקיון.

איך בוחרים חברת ניקיון?

חברת ניקיון – מה המחיר שצריך לשלם?

ובכן, זה מאוד תלוי מה בדיוק אתם מנקים ומה סוג השירות שאתם מחפשים. יש כל מיני רמות של ניקיון למשל אם מנקים דירה אחרי שיפוץ, לרוב התהליך יחייב גם ניקיון בתוך ארונות המטבח והחדרים, ניקיון של החלונות, התריסים, הדלתות מכיון שבזמן השיפוץ הצטבר המון אבק ולכלוך. המחיר של ניקיון יסודי של דירת 3 חדרים נע בין 600-1,500 שקלים פלוס מע״מ.