תפריט

איך מנקים אביזרי אמבטיה?

אחד החללים שהכי קשה לנו לנקות הוא חדר האמבטיה. יש כל כך הרבה דברים ואביזרים שיש לנו לנקות, כאשר כל אחד עשוי מחומר גלם אחר. אז איך מנקים אביזרי אמבטיה ? על כך בפוסט הבא.

פטנט מספר 1 – איך לנקות את הברזים?

אחד האביזרים היותר קשים לניקוי בחדר האמבטיה הוא הברז. המים שמושפרצים מהכיור מגיעים אליו ומשאירים סימנים. רקחו בעצמכם פורמולה לניקוי הכוללת:

  • חומץ (כן כזה שמשתמשים במטבח)
  • מלח לימון
  • מעט סבון כלים

העבירו עם מטלית מעט רטובה את החומר שרקחתם ושפשו מעט. השאירו את החומר על כל הברזים למשך כמה דקות ולאחר מכן נגבו עם מטלית יבשה. לא תאמינו איך הברזים יוצאים בוהקים ויפים. השימוש בחומרים אחרים ולא בחומרי ניקוי כימיים עוזר להאריך את חיי הברזים ולמנוע קורוזיה או חלודה.

פטנט מספר 2 – נפטרים מהריח שמגיע מהאסלה

אין מה לעשות, כאן במקרה הזה חייבים להיעזר בחומרים כימיים, כי כידוע הריחות שמגיעים מהאסלה הם לא הכי נעימים בלשון המעטה. אפשר לנטרל את הריח בעזרת  מגבונים לחים מיוחדים לאסלה, אבל מומלץ מאוד שלא להשליך את המגבונים הללו לאסלה, משום שהם גורמים לסתימה. בנוסף, אפשר להכין תרכובת ממעט אקנומיקה ולהוסיף לתרכובת כמה טיפות משמנים אתריים שאתם אוהבים כמו למשל לבנדר. מערבבים את האקנומיקה ביחד עם השמנים ומשפריצים על האסלה פעם ביום. ככה גם מקבלים את אפקט הניקוי של האסלה ומסלקים את כל החיידקים וגם נהנים מריח טוב.

איך מנקים אביזרי אמבטיה?

פטנט מספר 3 – מבריקים את הקרמיקות

עם הזמן, משטחי הקרמיקה בחדר האמבטיה תופסים אבק, סימנים של מים ולחות ולכן כדאי אחת לכמה שבועות להשקיע בניקיון שלהם. יש שתי שיטות לנקות קרמיקות. ניתן להיעזר בחומרי ניקוי ייעודיים לחדר האמבטיה ולמשטחי קרמיקה, הם עושים עבודה נפלאה. ספוג הפלא ביחד עם אותם חומרים יעניק לקרמיקה מראה חדש ומבריק. בנוסף, ניתן לרקוח שוב חומר ניקוי בעצמכם שמצוין גם לניקוי קרמיקות. ניתן לשלב סבון נוזלי של כלים יחד עם חומץ ומעט מלח לימון ולנקות עם מטלית לחה. לאחר מכן יש לעבור על הכל עם מטלית יבשה.

מאוד חשוב לנקות את חדר האמבטיה באמצעות שימוש בחומרים ייעודיים ולא לנקות עם כל חומר ניקוי שיש בבית. החומרים הללו פותחו ויוצרו במיוחד לכלים הסניטריים וחומרי הגלם מהם מייצרים אמבטיות. אם אתם סובלים מרטיבות, סימני עובש או כל סימן אחר שמעיד על נזילה, מאוד מומלץ שלא להתעלם מהבעיה, אלא לקרוא לבעל מקצוע באופן מידי. מים שממשיכים לזרום יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך. היום ניתן לזהות נזילות תוך זמן קצר בשימוש עם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים וכך לחסוך זמן רב וכסף בתיקון התקלה.

החדשות הרעות הן שגם אם אתם מקפידים על שגרת ניקיון בחדר האמבטיה, תצטרכו בשלב מסויים להתחדש באביזרי אבמטיה עקב קיומו של בלאי טבעי שמוציא את האביזרים הישנים מכלל שימוש. באתר של Bathline תוכלו למצוא ולהתרשם ממגוון אביזרי אמבטיה, שיתאימו לכל חדר אמבטיה ולכל כיס!