תפריט

איך תזהו עובש?

איך תזהו עובש?

רטיבות במיקומים שונים בבית גוררת אחריה היווצרות של עובש. מדובר ברעלנים המתיישבים על הקירות, התקרה או האריחים וגוררים אחריהם גם פטריות עובש.

הנושא המהותי הוא כאשר מזהים עובש, יש לטפל בו בהקדם.

איך תזהו עובש

בדירות רבות נוצרים מרבצים של עובש עקב רטיבות במיקומים שונים. העובש בנוי מנקודות שחורות אשר שטח ההתפשטות שלהן גדל במהירות. ברוב המקרים תוך כמה ימים השטח מהותי הרבה יותר ולאט לאט נוספות לכך גם הפטריות.

הרעלנים אשר מופצים על ידי העובש מקשים על הנשימה בבית, במיוחד עבור ילדים קטנים ומבוגרים. לכן חשוב לטפל בכך בהקדם או להרחיק מהמקום את הדיירים עד שהנושא יטופל.

זיהוי מקור הרטיבות וטיפול בו

בשלב ראשון בטיפול בעובש אנו מאתרים את מקור הרטיבות כדי לעצור את היווצרות העובש. לעיתים הרטיבות נובעת מבעיה של איטום לקוי של גג הבניין שבעקבות כך מחלחלים מהגג מים מלוכלכים לשטח הדירה. יש לבקש מוועד הבית לטפל באיטום הגג ללא דיחוי לאור ההשלכות של חוסר האיטום.

לעיתים מדובר בצינור שהתפוצץ בתוך הקיר ומים נוזלים מהצינור החוצה ומרטיבים את הקיר. הדבר קורה אם שני חלקי צינור נפרדו עקב חיבור שהתפרק או מכיוון שהצינור שחוק ונוצר בו חור שגורם למים לצאת החוצה ולהרטיב את הקיר. במקרה כזה יש לקרוא לאיש מקצוע אשר באמצעות מצלמה טרמית מוצא את הנקודה הבעייתית ומבצע את תיקון הצינור בהתאם לממצאים שהתגלו.

לאחר הטיפול ברטיבות וההערכה שלא תצטבר רטיבות נוספת, מטפלים בעובש הקיים. מנקים אותו באופן מוחלט, מקרצפים את כל הקיר ומייבשים אותו. במידת הצורך, מורחים חומרי איטום המתאימים לקיר כדי למנוע השלכות נוספות של הרטיבות. בסיום העבודות הללו צובעים את הקיר כדי ליצור משטח אחיד.

עובש בקירות חיצוניים

תזוזות הקרקע יוצרות הפרדה בין הבטון והברזל במיוחד במבנים הישנים ולכן נוצרים במקומות רבים סדקים שטוחים או עמוקים. ההשפעה של הגשם על הקירות החיצוניים יוצרת סדקים רבים ועליהם מופיעים לעיתים כתמי עובש בצבעי שחור או ירוק וחשוב להסיר אותו ולטפל בסדקים.

כדי למנוע את המצבים הללו ולהעמיק את הבידוד של הקירות חשוב לטפל בסדקים השונים הקיימים בקירות החיצוניים. לאחר מכן מורחים חומרי איטום על הסדקים השטוחים ובתוך הסדקים העמוקים וסוגרים אותם. המגמה היא לעשות כל שניתן כדי שהסדקים לא ייפתחו שוב בחורף הבא.

טיפול בעובש

המיומנות רבת השנים של העובדים המקצועיים שלנו בניקוי עובש, מאפשרת לבחון כל בעיה של עובש בדירות ולמצוא עבורה את הפתרון המקצועי הנכון ביותר.

המטרה היא למצוא את החומר הנכון ביותר שיאטום את המקום ויפחית את הסיכוי להיווצרות חדשה של עובש לאור המסוכנות של הרעלנים כלפי הדיירים.

כשמנקים את הקירות משכבות העובש, משתמשים במסכות פנים כדי להפחית את החשיפה לרעלנים הרבים הקיימים במיוחד אם מדובר בשטח רחב שעליו התמקמו נקודות העובש.

צוותי פעולה להסרת העובש מהקירות

הפעולות השונות לנטרול העובש חייבות להתבצע בהתאם לשלבים ספציפיים בסדר העבודה הנכון. ביצוע העבודות שלא על פי סדר זה לא יפתרו את הבעיה ולכן ההמלצה היא להיעזר באנשי המקצוע שלנו אשר מבצעים עבודה מסוג זה לאורך שנים רבות, הם ערניים לכל מה שקורה על כל קיר ופועלים באופן מדויק כדי למגר את התופעה.

אם גיליתם עובש בדירה, נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ויוצא דופן, באמצעות צוותי עובדים מנוסים וחומרי איטום מובילים אשר יפתרו לחלוטין את הבעיה שנוצרה על הקירות, התקרה, האריחים או בכל מקום אחר ברחבי הבית.