תפריט

טיפים לניקוי דירות

ניקוי דירות הוא נושא חשוב ביותר כדי לשמור על בריאותם של דיירי הבית. המיומנות והניסיון רב השנים שלנו בשירותי ניקיון מאפשר להעניק לכם כמה טיפים בסיסיים לאופן ניקוי הדירות כדי שתיהנו מדירות נקיות והיגייניות לאורך זמן. 

טיפים לניקוי דירות 

החשיבה הבסיסית היא לבצע את מלאכת הניקיון על פי סדר מסוים, מה ראשון, מה שני ומה מבצעים בסוף. בדרך זו מטפלים בכל פרט שדרוש בו ניקיון בדירה ולא מדלגים על אף תחום.

סדר הפעולות בניקיון הדירה 

מתחילים עם הניקיון של כל התריסים על כל השלבים, המסילות והחלונות מצידם הפנימי ומצידם החיצוני בכל היקף הדירה. במקרים רבים ניקיון זה הכולל חלונות גדולים יוצר כתמי מים מלוכלכים על הרצפה ולכן מבצעים זאת לפני שטיפת המרצפות.

לאחר מכן מנקים את האבק בכל חדרי הבית, הסלון, חדרי הילדים, חדר השינה וחדר העבודה. על המזנונים, השידות, המדפים, שולחנות, כיסאות וכל מקום אחר שמצטבר בו אבק.

הסלון הוא החדר המרכזי שבו מתרחשת רוב הפעילות בכל דירה, במיוחד כשמדובר בדירה עם ילדים ולכן מטפלים בו באופן יסודי.  

שואבים את מלוא האבק בעזרת שואב אבק בעל כושר יניקה מעולה מהספות, הכורסאות וכל הכריות. לאחר מכן מזיזים את הספות, מרחיקים אותן מהקירות ושוטפים באופן יסודי את הרצפה.

הנקודה החשובה בשירותי ניקיון היא ליצור מרצפות נקיות מאד ומבריקות ולכן מומלץ להוסיף חומר ניקוי שהוא ריחני כך שיותיר ריח נעים באוויר, או חומר שכולל גם תמצית נגד תיקנים כך שאם ייכנסו תיקנים הם ימותו. טיפ נוסף הוא הוספה למים מעט אקונומיקה או חומץ להשלמת המשימה וכדי שהריצוף יהיה מצוחצח.

ניקיון יסודי של המטבח 

השלב הבא הוא ניקיון יסודי של המטבח, מורידים מהשיש את כל הפריטים המונחים עליו ומקרצפים אותו בעזרת חומר ניקוי וכרית הברשה. השיש סופח במהלך הימים הרבה מאד לכלוך כמו פירורי לחם שאריות של ירקות ומאכלים נוספים וכדי שלא יצטברו חיידקים יש לחטא כראוי את המקום. 

בהמשך מנקים את כל החזיתות של ארונות ומגירות המטבח אשר גם הם סופחים אליהם שאריות מזון ולכלוך רב שיש למגר. מנקים את המקרר, המיקרוגל, תנור האפייה והמדיח בחלקם הפנימי והחיצוני ומשרים בחומר ניקוי את כל הלהבות ומסגרות המתכת של הכיריים כדי להמיס את כל השומנים שהצטברו עליהם.

בתום כל העבודות המורכבות הללו, שוטפים היטב את רצפת המטבח פעמיים עם מים נקיים וחומרי ניקוי כדי להוציא את כל השאריות של ניקיון הציוד.

ניקיון החדרים 

מכיוון שבחדרים בוצע כבר ניקיון של החלונות והתריסים ונאסף האבק, נותר לנקות את השטיחים ולאחר מכן לשטוף היטב את המרצפות. אם קיים פרקט, לנקות אותו מאבק ולכלוך באמצעות שואב האבק ולאחר מכן לנקות את כל המשטחים באמצעות מטלית לחה וחומר ייעודי המתאים לפרקטים. 

שירותים וחדרי האמבטיה

השירותים וחדרי האמבטיה הם כר פורה להיווצרות חיידקים ולכן מבצעים בהם שירותי ניקיון קפדניים במיוחד. עבודות הניקיון מבוצעות תוך קרצוף מאסיבי באמצעות חומרי חיטוי כמו אקונומיקה על כל האסלות, הניאגרות, האמבטיות והכיורים. כמו כן מנקים היטב את ארונות האמבטיה על כל שטחם ובמיוחד את כל הידיות שקולטות את החיידקים השונים.

תשומת לב מיוחדת יש להעניק למתקן שבו נמצאת מברשות השיניים. יש לנקות אותו מבפנים ומבחוץ. 

סיום עבודת הניקיון בבית 

בסיום עבודת שירותי ניקיון עוברים שוב במבט על אגפי הבית כדי לוודא שהכול נקי, שלא פספסנו מיקום מסוים והבית נקי לחלוטין עבור דייריו. 

רוצה הצעת מחיר מהירה לנייד?
אנחנו זמינים עבורך

לקבלת הצעת מחיר מהירה לנייד השאירו פרטים